Zespół depresyjno-lękowy i zaburzenia nastroju

Kiedyś farmakologicznie leczyłam zespół depresyjno-lękowy.Czułam się zdrowiej,ale miałam też stępioną wrażliwość i uważność,czego nie akceptowałam.Stres z ost. 20tyg.przerósł mnie.Nie wychodzę z łóżka, czasem czuję, ze jestem na granicy psychozy,czasem, że nie chcę żyć.Mieszkam sama.Pragnę psychoterapii, ale nie mam tutaj takiej możliwości(tylko psycholog...) Czy KONIECZNE jest przełamanie oporu(leki,wstanie i dojazd30km) i wiz.u psychiatry? Mam inne możliwości?czy leki to dobre rozwiązanie?

Przy dużym nasileniu objawów depresyjno-lękowych bywa jednak i tak, że dopiero poprawa uzyskana dzięki farmakoterapii umożliwia rozpoczęcie psychoterapii. I wcale nierzadko pacjenci dojeżdżają na sesje psychoterapeutyczne kilkadziesiąt kilometrów.

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Masz takie możliwości: leżeć w łóżku i pogrążać się w kiepskim stanie, albo iść na przystanek i pojechać do psychiatry. Rozważ ( skonsultuj z lekarzem) udział w psychoterapii w placówce stacjonarnej,lub na oddziale Dziennym- niektóre szpitale proponują taką formę leczenia. Wówczas leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne mogą się korzystnie uzupełniać. JAdwiga Broniś- psycholog.