Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół otępienny z Alzheimerem

Od 5-ciu lat opiekuję się Mamą z zespołem otępiennym typu choroba Alzheimera.Najchętniej nie wychodziła by z łóżka,prawie na siłę ją z niego wyciągamy.Pomimo tego na jednej stopie zrobila się odleżyna - leży zawsze na jednym boku.Na moją prośbę przekręci się na drugi bok,ale za chwilę znów wraca na swój ulubiony .Jeśli już koniecznie musi leżec,to jak spowodować ,żeby zmianiała pozycję leżenia /jest dość sprawna fizycznie/. ?
KOBIETA, 83 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Stwarzając sytuację pozycji wymuszonej - tzn tak układać materac, pościel poduszki aby mamie wygodniej było leżeć w pozycji, którą mniej lubi. Nie wiem jak leczona jest mama pod kontem apatii i depresji towarzyszących otępieniu. Być może warto pokusić się o konsultację z geriatrą lub psychiatrą, który zaleci lek mogący zwiększyć aktywność mamy.

0

Nie jest to proste, gdyż często osoby z zespołem otępiennym widzą świat na swój sposób. Jeżeli po ulubionej stronie Mamy są jakieś interesujące ją bodźce, np.okno,tv, można spróbować, jeżeli warunki na to pozwalają, obrócić łóżko. Wówczas wymusicie Państwo używanie drugiej strony. Można spróbować przestawić stolik na drugą stronę, itp. Czasami trzeba użyć różnych sposobów.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy