Zjadanie dużej ilości cukru z rana

Z dziedziny dietetyki, ale jestem ciekawa odpowiedzi różnych specjalistów. Jestem na restrykcyjnej diecie, wychodzę z bulimii i od czasu do czasu miewam "wpadki"-odreagowuję stres na stary sposób. Zjadłam rano ogromną ilość cukru na raz: winogrona, jabłka, tonę krówek skrzypiących od cukru, puszkę fasoli i soczewicy, 6 pierogów. Co z nadmiarem, który nie został przetworzony do glikogenu? Czy to prawda, ze tkanka tłuszczowa zostaje zasilona tylko nocą? Czy mogłam spalić ten nadmiar cukru? Utyję?

Będzie ciężko w ciągu dnia spalić Pani nadmiar kalorii, więc dodatni bilans energetyczny będzie sprzyjał nadwadze. Proszę nadal pracować i starać się, aby tych "wpadek" było jak najmniej. Dodatkowo warto włączyć aktywność fizyczną, która pomaga w walce z kilogramami, a także sprzyja lepszemu samopoczuciu, więc łatwiej będzie walczyć z chorobą. Dzień warto rozpocząć od wartościowego śniadania w postaci domowego musli: płatki owsiane, suszone owoce, ziarna. Proszę wysłać do mnie maila monika.bigos@dietetykwkrakowie.pl to podeślę Pani przepis na taka mieszankę. Pozdrawiam

Dzień dobry!
Śniadanie powinno dać energię na początek dnia, dlatego najlepiej spożywać je do godziny od przebudzenia. Istotne jest, aby było pełnowartościowe. W tym celu polecam: owsiankę z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami; jajecznice na parzę; kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich.

Po więcej porad żywieniowych i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska