Ryzyko przytycia po zjedzeniu kalorycznego śniadania

Witam. Zjadlam dzis bardzo kaloryczne sniadanie: owsianka(ok.szkl.mleka 3.2%, 3 lyzki platkow owsianych, 1.5 lyzki miodu wielokwiatowego),bulka pszenna, 1/5 lyzeczki masla, plaster zoltego sera, ok.100 g twarogu poltlustego z 2.5 lyzeczkami miodu i 3 lyzeczkami platkow owsianych+2 banany. Czuje sie z tym bardzo zle. Martwie się, ze posilek byl zbyt kaloryczny i, ze przytyję.

zależy od tego kto je zjada, jakie ten człowiek ma parametry ciała i zamiary - czy będzie pracować fizycznie czy leżeć na kanapie czy pracować przy komputerze;

może warto zasięgnąć porady specjalisty który na podstawie wielu informacji ustali odpowiednią kaloryczność i pokaże ile można zjeść na poszczególne posiłki :) powodzenia!

Witam!

Śniadanie powinno dać energię na początek dnia, dlatego najlepiej spożywać je do godziny od przebudzenia. Istotne jest, aby było pełnowartościowe. W tym celu polecam: owsiankę z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami; jajecznice na parzę; kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich.

Po więcej porad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska