Złe samopoczucie i podejrzenie depresji

Dzien dobry . Mój problem polega na strasznie złym samopoczuciu i podejrzewanej depresji. Powodem jest strata dużej sumy pieniedzy . Wyjechalem za granice zeby zarobic . Po roku ciezkiej pracy wróciłem do Polski z sumą około 50tys złoty . Niestety zarobione pieniadze wydalem w ciagu 2 miesiecy na imprezy , wakacje , drogie restauracje . Załamałem sie , bo nie tak wyobrażałem sobie moj przyjazd. Prosze o pomoc , jak przestac myslec o pieniadzach ,

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i przyjrzenia się przyczynom tak rozhamowania (podobne trudności mogą być także wynikiem zaburzeń osobowości, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych itp). Dokładna diagnostyka pozwoli określić metody i możliwości poradzenia sobie zarówno z obecnym stanem przygnębienia jak i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Witam,

Wyobrażam sobie, że może być Panu bardzo ciężko. Nie wiem na ile uda się Panu przestać myśleć o tym w jaki sposób wydał Pan pieniądze, szczególnie że pisze Pan, że nie tak sobie Pan wyobrażał powrót. Może warto by zastanowił się Pan co takiego sprawiło, że podjął Pan takie decyzje, co Panem kierowało – jakie impulsy, potrzeby, pragnienia. Być może gdyby udało się to Panu zrozumieć, byłby Pan w stanie ochronić się przed taką samą sytuacją w przyszłości lub podobną do niej. Jeśli ma Pan gotowość, by się temu przyjrzeć, zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Zrozumienie mechanizmów swojego funkcjonowania pomaga nie powtarzać tego, co nie było dobre oraz poradzić sobie ze stratami jakie dotąd się ponosiło funkcjonując „po staremu”.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, wydając (jak rozumiem ciężko zarobione pieniądze) w ciągu 2 miesięcy opisuje pan sytuację pewnej utraty kontroli nad swoim zachowaniem. Nie sposób udzielić panu odpowiedzi na zadane pytania bez poznania dokładnych przyczyn - z czego wynikało wydawanie pieniędzy na imprezy itd., jeżeli nie tak - to jak wyobrażał sobie pan powrót, czy w przeszłości również miewał pan sytuacje wydawania dużych sum pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie, czy jeżeli chce pan przestać przejmować się pieniędzmi to czy oznacza to, że w przyszłości znowu wyda pan oszczędności w takim czasie. Zachęcam pana do omówienia tych problemów podczas konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą, który udzieli dalszych wskazówek. Pozdrawiam.