Złe samopoczucie, senność i trudności w komunikacji z partnerem

Mam złe samopoczucie, zle sie czuje, mysle ze jestem do niczego, w oddali mam mysli samobojcze. Jestem ogromnie zazdrosny o partnera, czesto trodno mi uwierzyć w jego slowa ponieważ szukam swojego wyjasnienia.. strasznie boje sie o przyszłość ... boje sie co bedzie jutro. Najchętniej siedzial bym w domu... jestem wiecznie noe wyspany chodź snu mam wystarczajaco... niech mi ktos pomoże

Witam,
pisze Pan o dwóch sprawach: problemach w związku oraz o złym samopoczuciu (senności i myślach samobójczych, strachu o przyszłość, niechęci wychodzenia za domu). Napisał Pan także, o ile dobrze zrozumiałam widzi Pan swój udział w problemach w związku. Bywa tak że nasze doświadczenia z przeszłości kształtują nasze postrzeganie pewnych spraw, psychoterapeuci poznawczo-bahawioralni nazywają je schematami, być może Pana zazdrość wynika z takiego właśnie schematu, można nad tym pracować w psychoterapii, do czego Pana zachęcam, dostępne są różne mozliwości: psychoteapia indywidualna, psychoterapia par, problem jest do rozwiązania. Jednak martwi mnie także Pana obecny stan, co potraktowałabym osobno i zachęciła także rozważenie wizyty u lekarza psychiatry być może w Pana obecnej sytuacji potrzebna byłaby także interwencja lekarza. Oczywiście Pana obecny stan może także wynikać z wyczerpania konfliktami w związku. Z całą pewnością zaleciłabym Panu psychoterapię, która pomoże Panu uporać się ze złym samopoczuciem oraz zazdrością. Proszę poszukać i skontaktować się z psychoterapeutą, umówić na konsultację, specjalista pomoże Panu w podjęciu kolejnych kroków.