Zmagania z lękiem społecznym

Witam, Od dłuższego czasu zmagam się z lękiem społecznym i drożdżycą. Nie wiem co mam już robić i co przyniosłoby mi realną ulgę. Stosuję suplementy diety CaliVita ale i tak nic mi nie pomaga. Czuję osłabienie mięśniowe, szczególnie w kolanach i ogólne osłabienie organizmu. Nie mogę spać, nie mogę się skupić na prostej czynności, nie mogę się uczyć choć jestem studentką, a przede mną ważne egzaminy. Pomocy!

Witam serdecznie,
w zmaganiach z lękiem społecznym najlepszym wyjściem byłaby psychoterapia. Warto zadbać o taką pomoc dla siebie, szczególnie, że zbliża się trudny dla Pani okres egzaminów. Choć psychoterapia zajmuje zwykle trochę czasu, to rozwiązuje problemy leżące u podstaw. Suplementy czy nawet leki w tym przypadku, stanowią raczej pomoc doraźną i można je w bardzo trudnych okresach, kiedy występuje duża bezsenność, jednak oddziaływania psychoterapeutyczne będą w przypadku lęku społecznego podstawową pomocą. Może się Pani zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, tam możliwe jest otrzymanie pomocy specjalistów. Jest to bardzo dobry moment, jeszcze przed trudniejszym dla Pani okresem na szukanie pomocy. Powodzenia.
Pozdrawiam