Problem fobii społecznej u 25-latki

Witam... Mam 25 lat i mam pewien bardzo trudny do poradzenia sobie z nim problem. Otóż od 3 lat cierpię z powodu fobii społecznej, i stwierdzam, że już nie daje sobie z tym rady, zjada mnie z każdym dniem , coraz bardziej zagłębiam się w myślach o tym lęku który nie pozwala mi funkcjonować. Największy problem to patrzenie ludziom w oczy, czuje wtedy wielkie napięcie i czuję że zaraz mi wypadną z oczodołów... Widzę też że ludzie unikają wzroku za mną... Dlaczego tak się dzieje, proszę o pomoc...

Witam. Nie wiem dlaczego tak się dzieje - to właśnie znalezienie nieświadomych przyczyn Pani lęków może prowadzić do wyleczenia. Bardzo pomocna może być psychoterapia - proszę rozważyć jej podjęcie. Pozdrawiam