Zmęczenie, obniżony nastrój i napady lęku

Witam. Mam 30 lat i takie objawy jak: ciągłe zmęczenie, obniżony nastrój, napady lęku, bóle i zawroty głowy, utrata włosów, nieregularne miesiączki, trądzik, częste infekcje, spadek odporności. Czy to może być grzybica ogólnoustrojowa, zakwaszenie organizmu? Jakie badania wykonać przed wizytą u lekarza? Pozdrawiam Małgorzata

tak częściowe i nie jednoczśnie.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Na początek warto wykonać podstawowe badania, na które skieruje Panią lekarz pierwszego kontaktu. Nie wykluczał bym jednak również podłoża psychologicznego Pani objawów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Przede wszystkim proszę zacząć od wizyty u lekarza POZ - on zaleci podstawowe badania krwi, moczu, być może skieruje do endokrynologa na wykonanie dodatkowych badań hormonalnych. Jeżeli jednak wyniki nic nie pokazą, wtedy warto zastanowić się nad wizytą u psychologa. Opisane bowiem dolegliwości są często natury psychologiecznej, wynikają z nerwicy lub z przeżywania bardzo silnego stresu. Wizyta u psychologa pomoże znaleźć źródło problemu i metody przeciwdziałania mu. Pozdrawiam.