Obniżony nastrój a podejrzenie depresji poporodowej

Witam. Wydaje mi się, że mam depresje. co jakiś czas mam obniżony nastój, bardzo mocno. ,,wymyśliłam,, sobie, że być może mam depresję poporodową. mam dwoje małych dzieci, starsze ma dwa lata, od ponad dwóch, z mała przerwą przebywam w domu, zajmowanie dziećmi nie sprawia mi kłopotu, wręcz przeciwnie, ale czuje się odłączona od świata. co jakiś czas wszystko się we mnie wzbiera, zaczyna mnie złościć, zaczynam się ze wszystkimi kłócić, nie nawidzieć, skutcznie odbiera mi to chęć do życia.

Może Pani skorzystać najpierw z konsultacji z psychiatrą, który zaleci leczenie farmakologiczne i/lub psychoterapię. A może po prostu refleksja nad własnymi potrzebami, wyjście do ludzi, i zmiany w codziennym kieracie obowiązków wystarczą? Dzieci też skorzystają ze spokojniejszej, spełnionej mamy.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Bycie mamą na pełen etat, szczególnie w początkowym okresie wymaga ogromnych pokładów energii. Wielu osobom brakuje siły żeby poradzić sobie z własnymi problemami, kiedy dochodzą do tego nowe elementy, gdzie musimy lokować naszą energię, może jej zwyczajnie zabraknąć. Polecam kontakt z terapeutą, który wspólnie z Panią przyjrzy się, przede wszystkim Pani potrzebom. Wspólnie zastanowicie się jak je realizować, nie zaniedbując jednocześnie Pani głównej roli jako matki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com