Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmęczenie, senność i duszenie w przełyku

Dzień dobry, mam 23 lata i jestem kobietą. Mam ogólnie niskie ciśnienie i podejrzewam, że stąd się bierze też moje dość notoryczne zmęczenie i senność. Ponadto od jakiegoś czasu odczuwam dziwne "duszenie" w przełyku. Tak jakby mi coś tam stało. Myślałam, że to od stresu, ale nawet jak go w ogóle nie mam, to dolegliwości nadal występują. Często też w nocy. Czytałam, że to występuje też w przypadku nerwicy, hmm, ale nie sądzę, bym ja miała nerwicę. Na wszelki wypadek zrobiłam wyniki krwi na TSH, jeśli by to mogło być coś związanego z tarczycą. Okazało się, że TSH jest w porządku, ale mam słabe wyniki jeśli chodzi o hemoglobinę itd. Podam Państwu moje wyniki:  Low Hemoglobina - 11,6, MCV – 79, MCH – 25, MCHC - 31,3. Pozostałe wyniki są w porządku. Czy moje objawy zmęczenia i duszności w przełyku mogą być związane z anemią? Czy wyniki świadczą już o anemii? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. D.F.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,
Wyniki morfologii, które Pani podaje, wskazują na niedokrwistość.
Zmęczenie i senność mogą wynikać z wyżej wymienionej, jednak są to objawy niecharakterystyczne, towarzyszące wielu chorobom.
"Duszenie w przełyku", o którym Pani pisze może mieć charakter psychosomatyczny, tzn. być organiczną manifestacją przeżyć psychicznych, np. silnego stresu, lęku, niepokoju, jednak aby postawić taką diagnozę, należy w pierwszej kolejności wykluczyć przyczyny organiczne.

Podsumowując, powinna Pani zgłosić się do lekarza, który po zebraniu dokładnego wywiadu oraz zleceniu ew. badań dodatkowych zaproponuje odpowiednie postępowanie, zarówno w sprawie niedokrwistości, jak również pozostałych dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy