Zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona i guz na tarczycy

Mam dużego guza na tarczycy, średnica 36mm. Normoechogenny, o gładkim obrysie. Cytologia pobrana z dwóch miejsc wykazała zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną. Lekarz nastraszył rakiem, a onkolodzy piszą w internecie, że to kategoria wykluczenia komórek nowotworowych. Jaka jest prawda?

Należy rozważyć, czy w badaniu USG można ocenić guz jako łagodny - wówczas można pozostawić w obserwacji. Jednak z racji jego rozmiaru i cytologii, wg której kilka procent takich zmian może okazać się złośliwa - osobiście proponowałbym leczenie operacyjne.