Zmiana zainteresowań seksualnych. Czy to możliwe?

Witam. Mam już za sobą parę złych doświadczeń z mężczyznami, obecnie jestem sama. Od pewnego czasu zaczęłam interesować się kobietami. Z każdym tygodniem jestem coraz bardziej pewna, że chcę pokochać się z przedstawicielką swojej płci. Kobiety bardzo mnie podniecają, dawniej raczej nie zwracałam na nie uwagi. Proszę, poradźcie mi. Jak mam to zaakceptować i poradzić sobie z tym problemem? A jeśli się zdecyduję na podryw kobiety, to jak można rozpoznać lesbijkę i ją poderwać? Wiem, że brzmi to niezbyt mądrze, ale nie chę popełnić gafy ani narobić sobie problemu i innym. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

nie ma w tym nic dziwnego, że kobieta, która zawiodła się na mężczyznach kieruje swoje zainteresowanie emocjonalne/seksualne ku swojej płci. W wielu kobietach drzemie tak naprawdę biseksualność, która często budzi się w wyniku zniechęcenia do płci przeciwnej. Może to być potrzeba bliskości z drugą osobą lub szukanie doznań seksualnych. Jeśli decyduje się Pani na kontakty seksualne z przedstawicielkami swojej płci i robi to Pani w zgodzie ze sobą, bez poczucia winy, nie krzywdząc drugiej osoby, to nie ma w tym nic złego.

Jednak musi Pani zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mężczyźni są tacy źli, a nie wszystkie kobiety są wspaniałe, czułe, kochające. Równie dobrze może być Pani zraniona przez kobietę. Powinna się też Pani zastanowić, czy naprawdę zależy Pani na erotycznym kontakcie z kobietą, czy robi to Pani tylko po to, żeby wziąć odwet na mężczyznach. W ten sposób może Pani zranić i siebie i drugą kobietę.

Trudno mi powiedzieć, jak poznać homoseksualistów. Są częścią społeczeństwa i nie różnią się od innych. Myślę, że najlepiej będzie udać się określonych klubów ,ewentualnie poszukać na portalach/forach internetowych.