Zmniejszenie piersi a uprawianie sportu

Odkąd zaczęłam uprawiać sport zmalały mi piersi. Czy to normalne?

Dzień dobry,

Zwiększenie aktywności fizycznej może powodować zmniejszenie gruczołu sutkowego, gdyż w głównej mierze zbudowany jest z tkanki tłuszczowej.
Bardzo często stosowanie diety, ograniczenie przyjmowania kalorii powoduje zmniejszenie obwodu biustu.
Teraz należy wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie mięśni piersi.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam serdecznie,

Zmniejszenie piersi podczas uprawiania sportów jest dość częste, ponieważ piersi to głównie tkanka tłuszczowa a przy zwiększonej aktywności fizycznej spalamy tłuszczyk. Jest to normalne i proszę się nie obawiać. Niestety taka natura kobiety

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Pierś kobiety w większości (poza gruczołami mlekowymi) zbudowana jest z tkanki tłuszczowej. W trakcie uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy udaje się kobiecie schudnąć, tkanka tłuszczowa z piersi również się pali, w wyniku czego piersi stają się mniejsze.