Czy poprzez ćwiczenia siłowe i aerobowe rozmiar biustu może się zmniejszyć?

Witam serdecznie. Jestem osobą szczupłą (168 cm wzrostu i 54 kg wagi), jednak obdarzoną sporym biustem (rozmiar 70G). W ostatnim czasie postanowiłam ujędrnić i wyrzeźbić ciało na siłowni. Chciałabym się dowiedzieć czy poprzez ćwiczenia siłowe i aerobowe rozmiar biustu może się zmniejszyć? Jesli tak, czy można jakoś temu zapobiec? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam,

biust w dużej mierze to tkanka tłuszczowa. Przy ćwiczeniach gubimy tłuszczyk tak więc biust może sie zmniejszyć. Jeżeli zadba Pani o opowiednią dietę i nie będzie tracić zbyt dużo tkanki tłuszczowej to biust nie zmniejszy się w znacznym, widocznym stopniu. Nie może byc Pani na ujemny bilansie energetycznym.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk