Związek z osobą, której się nie kocha

Żyję w związku z osobą, której nie kocham. Uświadomiłam sobie to dopiero niedawno. Jest to o tyle przykre, że mamy dwójkę dzieci. Czy powinnam walczyć o ten związek, czy powinnam tak sobie trwać przy tej osobie i udawać że wszystko jest ok. Boję się że moja psychika tego nie wytrzyma, że za kilka lat przyjdzie zmierzyć mi się z tą pustką, która jest w moim życiu. Szkoda mi dzieci, założyłam rodzinę zbyt pochopnie , co powinnam zrobić?

Witam, zachęcam na początek do wizyty u psychoterapeuty, aby przyjrzeć sie co tak na prawdę dzieje sie z Pani życiem i czego Pani tak na prawdę chce i potrzebuje. Pomoże to tez Pani wyjaśnić czy kontynuować małżeństwo czy nie. Pozdrawiam

Witam

Polecam spotkanie z psychologiem, aby mogła Pani dowiedzieć się co uświadomiło Pani że nie czuje pozytywnych emocji do Partnera. Czy wydarzyło się coś szczególnego w okresie w którym uświadomiła sobie Pani brak uczucie do drugiej osoby. Spotkanie z psychologiem pozwoli Pani na odnalezienie przyczyn oraz uzyska Pani pomoc w znalezieniu korzystnego dla Pani rozwiązania.
Pozdrawiam

Dobry wieczór,
Wspomina Pani o bardzo złożonym problemie. Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem. Ten zada Pani pytania, na podstawie których będziecie mogli spróbować wspólnie zrozumieć sytuację, w której się Pani znalazła oraz czego aktualnie potrzebuje.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry, zdecydowanie zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą zajmującym się terapią dla par, może się pani udać na pierwszą wizytę samodzielnie i opowiedzieć o swoich wątpliwościach. Czy pai przemyślenia pojawiły się pod wpływem jakiegoś wydarzenia, czy w innym związku byłoby podobnie - warto się nad tym dobrze zastanowić przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Pozdrawiam.