Zwidy przed oczami a stres i depresja

Witam od paru dni mam zwidy przed oczami. Pojawiają się dziwne punkty przed oczami a potem to mija. Czym to może być spowodowane? Dodam że ostatnio przechodzę trudny okres denerwuję się często i prawdopodobnie mam depresje.Czy to może być tym spowodowane? Bardzo proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Najprawdopodobniej opisane objawy mają podłoże psychogenne. Omamy oraz urojenia mogą występować w przebiegu m.in. depresji. Powinna Pani niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty psychiatry. Do poradni leczenia zdrowia psychicznego w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Jolanta Bratek Psycholog, Radom
70 poziom zaufania

Witam,
"zwidy" przed oczami mogą mieć różny charakter, różnie przebiegać i mieć różne podłoże. Przyczyn może być co najmniej kilka. Przede wszystkim należałoby się udać do lekarza neurologa,aby wykluczyć chorobę o podłożu medycznym (zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego). Jeśli lekarz nie potwierdzi medycznych przyczyn owych "zwidów" , warto wtedy zasięgnąć porady innego specjalisty, np psychologa lub psychiatry. Może być to faktycznie spowodowane silnym stresem lub przebiegiem innego współwystępującego zaburzenia, jak depresji. Tak czy inaczej należy udać się do specjalisty, aby postawić odpowiednią diagnozę i otrzymać konkretne zalecenia.
pozdrawiam
JK

Psycholog oraz terapeuta CBT i EMDR.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy