Zwiększanie dawki Sertranormu a ryzyko wystąpienia działań niepożądanych

Czy zwiększając stopniowo dawkę sertranormu mogą nastąpić działania niepożądane jak na początku stosowania leku?Takie jak np.:nasilenie lęków?Zażywam lek prawie 2 miesiące po 1 tabletce na dzień 50 mg teraz mam zwiększyć do 1,5 tabletki dziennie.

W kwestii stosowania leku zapisanego przez lekarza oraz związanych z tym skutków i objawów ubocznych dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem prowadzącym, a jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, to z innym lekarzem. Bez przeprowadzenia szczegółowego wywiadu nie powinno się ingerować w farmakoterapię zaleconą przez lekarza prowadzącego, ponieważ trudno przewidzieć skutki jakie może to wywołać. Pozdrawiam

Leki oprócz działania farmakologicznego są również nośnikiem emocji i więzi z lekarzem. Dla poprawnego działania leku ważne jest zarówno poprawne dawkowanie jak i komunikacja z lekarzem.