Żyję pod presją by być kimś w tym życiu, lecz nie wiem czy tego dokonam. Co się ze mną dzieje?

Od pewnego czasu dość dziwnie się czuję, nie widzę sensu życia dalej, sądzę że w przyszłości niczego nie dokonam, najchętniej poszłabym już do grobu. Boję się ludzi nieznajomych ich spojrzeń na mnie, od razu sądzę, że są źle nastawieni do mnie, choć jestem spokojną osoba niewywołującą konfliktów. Będąc młodsza o kilka lat przechodziłam przez chorobę skóry, wtedy słyszałam niemiłe słowa wobec swojej osoby, byłam poniżana w paru przypadkach, teraz jestem już prawie zdrowa, lecz czuję się gorzej niż wtedy. Żyję pod presja rodziny, by być kimś w tym życiu, lecz nie wiem czy tego dokonam, nie wierzę w siebie na tyle.

Witam!

Presja otoczenia oraz trudne przeżycia związane z chorobą mogą wpływać na pogorszenie się Pani samopoczucia.
Warto, żeby skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł stwierdzić, co się z Panią dzieje. Zachęcam Panią również do konsultacji z psychologiem. Będzie Pani mogła pracować nad swoimi problemami, zaakceptować siebie i uczyć się sprawnie funkcjonować w stresujących sytuacjach.

Pozdrawiam