Czy jest ryzyko, że ciąża się nie rozwinie?
Witam , byłam u lekarza z betą HCG 539, lekarz potwierdził moja ciążę jednak na USG bardzo mało widać , zarodek ma 0,80cm ,czy mam się bać ,że ciąża się nie rozwinie ? Ostatnią miesiączkę mialam 14.11 przy. Nieregularnych cyklach, ponadto moim jedynym objawem ciąży są bolące piersi ,jednak ostatnio bolą trochę mniej

KOBIETA, 28 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
niestety trzeba być przygotowanym na różne opcje, ponieważ niski poziom beta-HCG na tym etapie ciąży oraz niewielki zarodek mogą świadczyć o nieprawidłowym rozwoju ciąży bądź jej zatrzymaniu.
Każda kobieta ciężarna odczuwa inne dolegliwości, które występują z różnym nasileniem. Najważniejsze są jednak wyniki badań przeprowadzanych w gabinecie lekarskim oraz przyrosty beta-HCG. Proszę więc stosować się do zaleceń lekarza i udać się na kolejne USG, które będzie kluczowe. W międzyczasie warto ponownie oznaczyć beta-HCG z dwudniowym odstępem. Trzymamy kciuki!
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czeka-mnie-wizyta-w-szpitalu-i-lyzeczkowanie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-betahcg-a-poronienie-chybione,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-maly-zarodek.