Nadmierny optymizm u osoby dorosłej

Czy ktoś kto inaczej widzi rzeczywistość (nadmierny optymizm), co wywołuje problemy typu:długi, podejmowanie się prac i zaliczek na nie i nie wykonywanie zleceń, niesłowność.Mimo to nadal brnie w nowe sprawy, które podobnie się kończą z podobnym entuzjazmem że się uda itp.Przy tym jest non stop niewypłacalny, życie rodzinne rozbite...To czy taki ktoś potrzebuje psychologa czy psychoterapeuty, czy psychiatry?

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli osoba trafi do lekarza psychiatry, ponieważ WYMAGA ona zdiagnozowania i stosownego leczenia.