Ostatnio się ważyłam (46 kg) i mierzyłam (162 cm). Czy powinnam sie odchudzać?

Ostatnio się ważyłam (46 kg) i mierzyłam (162 cm). Nie wiem, czy moja waga jest w normie. Moim zdaniem to trochę za dużo. Dlatego pytam specjalistę, ponieważ chciałabym się upewnić. Mam 13 lat

Witam serdecznie,

nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja masa ciała jest niska, a BMI odniesione do siatek centylowych znajduje się na granicy niedowagi. Powinnaś wręcz przytyć kilka kilogramów, ponieważ rozwijasz się i potrzebujesz większej dawki składników odżywczych.

Twoja dieta powinna być pełnowartościowa i dostarczać energii, tłuszczu, węglowodanów, białka oraz wszystkich niezbędnych do rozwoju witamin i składników mineralnych. Staraj się jadać jak najbardziej różnorodnie i nie ograniczaj ilości pożywienia, aby sobie nie zaszkodzić.

Pozdrawiam