Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Środki do pielęgnacji, czyszczenia i higieny ucha: Pytania do specjalistów

Regularne oczyszczanie uszu

Dzień dobry. Czy regularne czyszczenie uszu przy użyciu słuchawki prysznicowej z mocnym strumieniem ciepłej wody jest bezpieczne? Osobiście w taki sposób myję uszy już od paru lat i nie mam problemów. Myślę nawet nad "przerzuceniem się" na samodzielne używanie strzykawki... Dzień dobry. Czy regularne czyszczenie uszu przy użyciu słuchawki prysznicowej z mocnym strumieniem ciepłej wody jest bezpieczne? Osobiście w taki sposób myję uszy już od paru lat i nie mam problemów. Myślę nawet nad "przerzuceniem się" na samodzielne używanie strzykawki laryngologicznej. Jednak ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy częste traktowanie swoich uszu silnym strumieniem wody może im zaszkodzić w dalszej perspektywie czasowej?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Piotr Sawicki
Dr n. med. Piotr Sawicki

Jaki prysznic jest najkorzystniejszy?

Dzień dobry. Dowiedziałem się że zarówno ciepły jak i zimny prysznic mają swoje konkretne walory zdrowotne, dlatego postanowiłem brać zimny prysznic rano – pobudzenie układu krwionośnego itd., a gorący wieczorem (rozluźnienie mięśni itd.). Z drugiej jednak strony słyszałem, że zbyt... Dzień dobry. Dowiedziałem się że zarówno ciepły jak i zimny prysznic mają swoje konkretne walory zdrowotne, dlatego postanowiłem brać zimny prysznic rano – pobudzenie układu krwionośnego itd., a gorący wieczorem (rozluźnienie mięśni itd.). Z drugiej jednak strony słyszałem, że zbyt częste mycie nie jest korzystne dla naszej skory oraz włosów (niektórzy zalecają kąpiel co 2 dni). Jakie by mi Pani zaleciła najkorzystniejsze wyjście z tej sytuacji. Głowę myję szamponem, ciało mydłem szarym.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak czyścić uszy przy perforacji błony bębenkowej?

Mając perforacje błony bębenkowej mogę czyścić sobie uszy sprayami do tego przeznaczonymi czy jest jakieś ryzyko wystąpieniem jakiś powikłań?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy uszy warto czyścić wodą z solą?

Dzień dobry. Czy czyszczenie woskowiny z ucha poprzez naliczanie wacika wodą z solą i wtopienie kilku kropel jest dobra opcją ? Nie czyszczę patyczkami ponieważ zapychaja mi uszy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty