Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroby metaboliczne kości: Pytania do specjalistów

Bóle kostne u 34-latki

Mam bóle kostne(lewa strona żeber i twarzy)(pojawiają się zniekszt.kostne)zrobiłam badanie wit d wapnia,fosforu,fosfat.alk-wyniki w normie;scyntygrafia-dyskretnie wyższy wychwyt znacznika w lewym kącie żuchwy.Wykluczono chorobę metaboliczną kości(Pageta)morfologia w normie oprócz RBC-3,95 MCH-36(norma do32) MCV=100 wit B12 i kw.foliowy... Mam bóle kostne(lewa strona żeber i twarzy)(pojawiają się zniekszt.kostne)zrobiłam badanie wit d wapnia,fosforu,fosfat.alk-wyniki w normie;scyntygrafia-dyskretnie wyższy wychwyt znacznika w lewym kącie żuchwy.Wykluczono chorobę metaboliczną kości(Pageta)morfologia w normie oprócz RBC-3,95 MCH-36(norma do32) MCV=100 wit B12 i kw.foliowy w normie.Już nie wiem do jakiego specjalisty się udac??jakie badania zrobić?Nie wiem czy to szpiczak, dysplazja włóknista,sferocytoza,zab.hormonalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza umiarkowanie zwiększony wychwyt znacznika w rzucie stawu skroniowo-żuchwowego lewego?

Proszę o przetłumaczenie wyniku na język, który ja jako pacjent jestem w stanie zrozumieć. Jest to opis po wykonaniu sctyntygrafii układu kostnego. "Umiarkowanie zwiększony wychwyt znacznika w rzucie stawu skroniowo-żuchwowego lewego - obraz może odpowiadać wzmożonemu metabolizmowi kostnemu (np. w... Proszę o przetłumaczenie wyniku na język, który ja jako pacjent jestem w stanie zrozumieć. Jest to opis po wykonaniu sctyntygrafii układu kostnego. "Umiarkowanie zwiększony wychwyt znacznika w rzucie stawu skroniowo-żuchwowego lewego - obraz może odpowiadać wzmożonemu metabolizmowi kostnemu (np. w przebiegu zapalenie, urazu, choroby metabolicznej kości). Zwiększone gromadzenie znacznika w okolicy kłykcia przyśrodkowego piszczeli prawej - konieczne rozszerzenie diagnostyki obrazowej.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dyskretnie wyższy wychwyt znacznika w trzonie żuchwy po stronie lewej

Jak zinterpretować badania scyntygrafii jednofazowej kosci? w badaniu uwidoczniono dyskretnie wyższy wychwyt znacznika w trzonie żuchwy po stronie lewej.Brak cech choroby metabolicznej kosci.Poza tym zatrzymanie moczu w UKMach obu nerek-zwężenie pozamiedniczkowe?Jeśli nie choroba metaboliczna to co w takim razie to... Jak zinterpretować badania scyntygrafii jednofazowej kosci? w badaniu uwidoczniono dyskretnie wyższy wychwyt znacznika w trzonie żuchwy po stronie lewej.Brak cech choroby metabolicznej kosci.Poza tym zatrzymanie moczu w UKMach obu nerek-zwężenie pozamiedniczkowe?Jeśli nie choroba metaboliczna to co w takim razie to może być?dodam że jakby wydłużenie konta żuchwy po stronie lewej(większy trzon żuchwy) zauważyłam już jakieś 3 lata temu, lecz ostatnio zaczęła mnie boleć lewa strona twarzy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jakie mogą być skutki długo nieleczonej osteopenii?

Jakie mogą być skutki długo nie leczonej osteopenii ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
Patronaty