Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dławica Prinzmetala: Pytania do specjalistów

Angina Prinzmetala i bóle dławicowe

Witam. Od 2 lat choruję na nieco bardziej zaawansowaną Anginę Prinzmetala - nie mogę pić nawet herbaty. Nie obciążając serca stresem, wysiłkiem czy różnymi substancjami, udawało mi się normalnie funkcjonować bez stosowania zaleconej amlodypiny. Niestety od kilku tygodni, raz... Witam. Od 2 lat choruję na nieco bardziej zaawansowaną Anginę Prinzmetala - nie mogę pić nawet herbaty. Nie obciążając serca stresem, wysiłkiem czy różnymi substancjami, udawało mi się normalnie funkcjonować bez stosowania zaleconej amlodypiny. Niestety od kilku tygodni, raz na jakiś czas, doświadczam występowania samoistnych bóli dławicowych, które nie są wywołane żadnym czynnikiem zewnętrznym. Czy jest to poważny powód do obaw? Czy są opracowywane jakieś nowe metody leczenia tej przypadłości?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Antykoncepcja dla pacjentki stosującej leki po dławicy serca

Czy istnieje zdrowa i bezpieczna antykoncepcja dla kobiety (ale nie prezerwatywa czy spirala), która miała dławicę serca i wciąż musi brać tabletki na serce?
odpowiada 1 ekspert:
 Magdalena StusiĹska
Magdalena StusiĹska

Możliwość wyleczenia z anginy Prinzmetala

Mam 22 lata i dwa lata temu zaczęły się moje problemy z sercem na skutek nadużywania substancji pobudzających, a ponad rok temu zdiagnozowano u mnie Anginę Prinzmetala. Od tego czasu bardzo o siebie dbam. Czy możliwe jest wyleczenie z tej choroby? Jaką aktywność fizyczną powinienem podjąć, by wspomóc regenerację skurczonych tętnic wieńcowych?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt
Patronaty