12,5 godzinna przerwa między tabletkami

Witam serdecznie! Mam 20 lat i zażywam tabletki antykoncepcyjne od lipca. Niestety, wczoraj zapomniałam o tabletce (jestem w trakcie pierwszego tygodnia zażywania) i łyknęłam ją dopiero właśnie po 12,5 godzinach. Czy mogę dzisiaj współżyć z chłopakiem bez prezerwatywy? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pominęła Pani tabletkę z pierwszego tygodnia, powinna Pani stosować dodatkowe zabezpiecznie przez kolejnych 7-dni przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Odradzałabym stosunki bez prezerwatyw w tym czasie - ryzyko ciąży jest realne. Ponadto jeśli do stosunku doszło w ostatnim czasie, powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku".