160cm, 65kg, 13 lat i nadwaga... - czy powinienem zmienić ćwiczenia?

Witam! Moim problemem jest nadwaga. Wiem, że powinienem jeść 5 posiłków dziennie, ćwiczyć 30-60 minut dziennie oraz oczywiście nie jeść fast-foodów, słodyczy itp. Mój codzienny jadłospis: Śniadanie: płatki muesli lub kukurydziane z suszonymi owocami 6:20 II Śniadanie: zupa w szkole 11:00 Obiad: to co mama ugotuje (dzisiaj był to kotlet z kurczaka {chyba xD} i ryż z warzywami) 14:00 Podwieczorek: owoc lub jakaś kanapka 16:00-17:00 Kolacja: jabłko + marchewka lub coś innego lekkiego 18:00. Oczywiście zdarzy mi się zjeść coś słodkiego, ale staram się później nadrobić to bieganiem. Czy mój jadłospis jest dobry? Mój trening: codziennie biegam lub maszeruję około 45 minut, poza tym mam w szkole w-f, a także 2 razy w tygodniu zajęcia dodatkowe z siatkówki 2h. Czy powinienem zmienić ćwiczenia? Proszę o poradę. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam.

Analizując Twój jadłospis i styl życia widzę, że postępujesz prawidłowo i kierujesz się zdrowymi zasadami żywienia. Być może popełniasz błędy, o których nie zdajesz sobie sprawy. W tym celu warto przeczytać artykuł i zastosować się do zasad w nim opisanych http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jednak jesteś w wieku dojrzewania i aktywnego wzrostu, w tym okresie chłopcy mogą najpierw przybrać na masie ciała, a dopiero potem urosnąć, dlatego jeśli prowadzisz faktycznie zdrowy tryb życia, nie powinieneś się przejmować, bo prawdopodobnie zwyczajnie wyrośniesz z nadwagi.

Pozdrawiam.