30-minutowy marsz a odchudzanie

Witam Codziennie rano idę 30 minut pieszo do pracy. Wychodzę z domu bez śniadania, jem je zaraz po przyjsciu do pracy. Walczę z dodatkowymi kilogramami ale bezskutecznie. Slyszalam ze wysilek (tzn. marsz 30 minut w moim przypadku) na czczo nie pomoze mi schudnac, bo organizm spowalnia metabolizm zeby zatrzymac energię. Czy to prawda ?

Mgr Martyna GorczyĹska

Żeby schudnąć potrzeba odpowiednio zbilansować podaż kalorii w stosunku do zapotrzebowania. Nie podała Pani żadnych informacji odnośnie całodziennego jadłospisu więc nie jestem w stanie określić co wpływa na brak utraty masy ciała. Najlepiej z problemem udać się do dietetyka.

Witam, spacer rano to dobry pomysł dla przyspieszenia tempa metabolizmu, zjadanie śniadania zaraz po przyjściu do pracy jest dopuszczalne w tym wypadku (o ile oczywiście nie stwierdzono u Pani żadnych chorób, które stanowiłyby przeciwwskazanie). Natomiast nie można ocenić realnie Pani zapotrzebowania energetycznego, anie tez skonstruować żadnych zaleceń, bo nie podała Pani żadnych danych, ani tzw antropometrycznych, anie też niczego nie wiadomo o Pani sposobie żywienia.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl