ADHD i podejrzenie początków depresji u chłopaka

Witam mam problem, a bardziej moj partner.. od dziecka ma ADHD i nie wiem czy przypadkiem nie ma depresji ostatnio ciezko z Nim jest mi sie dogadac .. nic nie mozna powiedziec bo od razu jest zly ze powiedzialam cos na jego temat i wogole ciezki ma charakter i nie wiem po prostu jak do niego z tym podejsc zeby sie leczy bo i niedlugo spodzieway sie dzidziusia i boje sie ze beda klotnie i wogole ... chcialabym go jakos przekonac tylko nie wiem jak ...

Może warto zaproponować Partnerowi wspólne uczestnictwo w szkole dla rodziców. To może być początek innego rozumowania/ przekonania o sobie i asumpt do głębszej analizy.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Pierwszy krok do leczenia to chcieć. Musi sam podjąć tę decyzję by jakakolwiek terapia przyniosła skutki. Motywacją dla niego powinno być oczekiwanie na nowego członka rodziny i tu trzeba mu pokazać jak ważna dla rozwoju dziecka jest dobra, spokojna atmosfera w rodzinie.