Kłótnie z rodzicami i agresja

Mam tak problem ze nie umiem dogadac sie z rodzicami i kazda rozmowa z nimi konczy sie klotnia a ta agresja z mojej strony. Niewiem skad wziela sie ta agresja u mnie poniewaz w domu nikt agresywny wobec mnie nie jest. Ostatnio ktorys z rodzicow jest bardziej agresywny ale tylko dlatego ze nie wytrzymuje klotni i krzykow moich. Jak sobie z agresja radzic ? Czy w wieku 25 lat mozna dogadac sie jeszcze z rodzicem ktory zyje prawie caly czas bledami ktore popelnilam w przeszlosci ?

Kłótnie między rodzicami a dziećmi często wynikają z braku postawionych wyraźnych granic - często rodzice próbują wpływać na życie i wybory dzieci, czego z kolei dzieci zaakceptować nie chcą. Dodatkowo tłumione i wypierane emocje (co mogło zdarzyć się również w Pani wypadku) powodują eskalację konfliktu i prowadzą co złości i agresywnych wybuchów. Przede wszystkim spokojna, acz konkretna rozmowa na temat granic, wypominania i jego wpływu na Panią powinna rozluźnić atmosferę. Być moze przyda się Pani również konsultacja psychologiczna, podczas której omówi Pani swoją złość i znajdzie rozwiązania, aby spokojniej, bardziej asertywnie, podchodzić do kontaktów z rodzicami. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Prawdopodobnie ma pani kłopot ze złością i jej wyrażaniem. Z tego co pani pisze prawdopodobnie jest to emocja najbardziej dla pani dostępna. To znaczy pojawia się jako pierwsza i od razu w dużym natężeniu. Jeśli pani może, proszę poszukać psychoterapeuty i zmierzyć się z tym pani kłopotem. Życzę powodzeniu w opanowywaniu złości i poszukiwaniu innych reakcji na różne sytuacje. Na przykład ciekawości, czemu akurat tak reaguję i czy może mogę inaczej. Pozdrawiam.