Agorafobia społeczna dwubiegunowa

witam leczę się na agorafobie społeczną dwubiegunowa od 11lat boję się przechodzić przez ulicę zostać sama w domu a broń boże gdzieś pojechać samej tracę nadzieje bo to trwa już tak długo i nawraca się ze zdwijoną siłą czy mogę dostac na to rentę z krusu bo za leki które wydałam przez te wszystkie lata to bym miała willę wystawioną czy jest na te lęki bezpodstawne skuteczny lek

Nie wiem kto Pani wystawił taką diagnozę, bo takiej jednostki zaburzeniowej nie ma. Agorafobia OK, a zaburzenia dwubiegunowe są z grupy zaburzeń nastroju (depresyjne). Leki nie rozwiązują problemu, dlatego bierze je Pani - o zgrozo - 11 lat. Jakiś psychiatra na pewno postawił już willę, a Pani nadal nie może wyjść z domu. Proszę rozważyć odstawienie leków i rozpoczęcie psychoterapii.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Z Pani wiadomości nie wynika jasno, na co się Pani leczy. Agorafobia to zaburzenia lękowe. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl