Agresja u 10-latka

moj syn ma 10 lat jest bardzo dobrym uczniem i jest grzeczny ale ostatnio kolega go wyzywal i on na nigo skoczyl i jak pni mowi wpadl w jakas dziwna furie nie mogla go uspokoic i wydawal dziwne odglosy nie wiem czy mam isc do psychologa czy co to sie zazylo 2 raz

Witam. Widocznie tak ostro syn broni siebie. Może na poczatek pogadać z nim np dlaczego właśnie tak mocno reaguje, potem do psychologa.
Magdalena Brabec

Witam,
często za nadmierną grzecznością i pilnością dziecka kryją się niedostatki pewności siebie i lęk,który w chwilach takich,jak zaczepka wybucha z dużą siłą.W podobnych sytuacjach można skorzystać z pomocy terapeuty,który w oparciu o wywiad i dane od dziecka dotrze do przyczyn tych napięć i pokieruje jego zachowaniem w sposób dający satysfakcję dopóki będzie trzeba.Forma terapii może wymagać udziału całej rodziny,ale najpierw trzeba zbadać przyczynę.
Pozdrawiam.