Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresja u alkoholika na terapii

mój chłopak jest alkoholikiem i jest już prawie dwa miesiące na terapii Myślałam że trochę mu przejdą nerwy ale niestety w dalszym ciągu jest nerwowy Jak mu zwrócę uwagę żeby nie odnosił się tak do mnie nerwowo to się obraża Czy to możliwe żeby w dalszym ciągu był taki nerwowy skoro nie pije? Czy być może wynika to z tego że ma taki charakter i niestety się już nie zmieni?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Skąd bierze się kobiecy problem "Nie mam się w co ubrać!"

2 miesiące terapii to stosunkowo niedługo jak na zmiany jakie się dzieją w procesie trzeźwienia. Szczególnie, że często zmiany takie muszą objąć cały system, żeby problem nie nawracał.
Dodatkowo- chłopak pił z jakiegoś powodu- właśnie dlatego, że nie potrafił inaczej radzić sobie z emocjami i relacjami. Teraz nie pije, ale problem radzenia sobie z emocjami przecież został. Potrzeba czasu, by nauczył się nowych, adaptacyjnych sposobów i poukładał swoje relacje. W alkoholizmie niejako problemem sensu stricte nie jest picie, ale to, że w ten sposób ktoś próbuje rozwiązać inne problemy. To nie działa i dochodzi prze to kolejny problem- uzależnienie. Ale w leczeniu poradzenie sobie z piciem to dopiero pierwsza część, druga to praca nad tym, co było "przyczyną" picia (regulowania emocji alkoholem).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Dwa miesiące terapii to mało. Nerwowość może być objawem głodu alkoholowego.
Wiecej cierpliowści i rozmów z chłopakiem, ale jednocześnie nie pozwalanie na nieszanowanie Pani.
Magdalena Brabec

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy