Agresja u alkoholika na terapii

mój chłopak jest alkoholikiem i jest już prawie dwa miesiące na terapii Myślałam że trochę mu przejdą nerwy ale niestety w dalszym ciągu jest nerwowy Jak mu zwrócę uwagę żeby nie odnosił się tak do mnie nerwowo to się obraża Czy to możliwe żeby w dalszym ciągu był taki nerwowy skoro nie pije? Czy być może wynika to z tego że ma taki charakter i niestety się już nie zmieni?

Dodatkowo- chłopak pił z jakiegoś powodu- właśnie dlatego, że nie potrafił inaczej radzić sobie z emocjami i relacjami. Teraz nie pije, ale problem radzenia sobie z emocjami przecież został. Potrzeba czasu, by nauczył się nowych, adaptacyjnych sposobów i poukładał swoje relacje. W alkoholizmie niejako problemem sensu stricte nie jest picie, ale to, że w ten sposób ktoś próbuje rozwiązać inne problemy. To nie działa i dochodzi prze to kolejny problem- uzależnienie. Ale w leczeniu poradzenie sobie z piciem to dopiero pierwsza część, druga to praca nad tym, co było "przyczyną" picia (regulowania emocji alkoholem).

Witam. Dwa miesiące terapii to mało. Nerwowość może być objawem głodu alkoholowego.
Wiecej cierpliowści i rozmów z chłopakiem, ale jednocześnie nie pozwalanie na nieszanowanie Pani.
Magdalena Brabec