Agresja u męża a wychowywanie dziecka

Witam. Potrzebuję pomocy. Nie wiem gdzie i do kogo zwrócić się o nią. Mój mąż coraz częściej pije, później jest agresywny, sąsiedzi zaczynają rozważać wezwanie Policji gdy słyszą jego krzyki. Ostatnio gdyby nie teściowa, zapewne nieźle bym oberwała. Wyładował swą złość na moim samochodzie. Na drugi dzień był skruszony i żałował. Obiecał poprawę- wg mnie do następnego razu. Nie chce rozstania, chce żeby był taki jak kiedyś. Nie chce potwora w domu, dla naszego dziecka.

Dzień dobry,

Może Pani namawiać męża na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Uzależnień.
Również może Pani SAMA udać się do takiej poradni, gdzie także jest oferowana pomoc bliskim osobie uzależnionej.
A w ostateczności - zgłosić się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodałabym jeszcze Ośrodek Interwencji Kryzysowej, do którego może się Pani udać, lub nawet zadzwonić (mają dyżury 24h) w razie pilnej potrzeby. Jednak doraźne działania nie rozwiążą problemu - niezbędne będzie leczenie męża oraz objęcie opieką terapeutyczną każdego członka rodziny.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/