Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresywne zachowanie przy alkoholu

Moj partner pije alochol z przerwami 5lat,rok,pol roku,teraz sa to przerwy miesieczne,po konczeniu picia sa wymiotybiegunki,omamy,jest agresywny,ma mysli samobujcze-tlumaczy ze nie daje rady,wiele razy probowalam namowic go na leczenie-mowi ze chce,jak wytrzezwieje calkiem twierdzi ze nic to nie da. Jak go namowic i co zrobic zeby zaczol sie leczyc,czego on moze sie obawiac?
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witaj. Czego może się obawiać? Nie samej śmierci a cierpienia. Alkohol to trucizna dla organizmu. Wyniszczenie organizmu nie trwa z chwili na chwile - jest procesem długotrwałym i bolesnym. Możesz to w ten sposób spróbować mu uargumentować.

Ogólnie rzecz biorąc jest problem, gdyż to ON musi chcieć podjąć się leczenia.

Pozdrawiam i zapraszam na swój blog i Facebook.
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

0

Witam, alkoholik jest uwikłany w bardzo silnie zniekształcający percepcję i myślenie mechanizm iluzji i zaprzeczeń, stąd trudno jest go zmotywować do leczenia. Szczegółowe wskazówki jak postępować z mężem aby konfrontować go z chorobą i nie sprzyjać jej trwaniu, uzyska Pani na spotkaniu z psychologiem pracującym z rodzinami alkoholików w Poradni Odwykowej w swoim mieście. Zachęcam do skorzystania z oferty takiej placówki lub ze spotkań grupy wsparcia dla żon alkoholików, które funkcjonują przy grupach AA w wielu miejscowościach.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy