Agresywne zachowanie, utrata wagi i problemy z logicznym myśleniem u męża

Witam!W szafce mojego męża znalazłam biały proszek(nie wiem jaki to narkotyk) i lufkę.Od paru miesięcy mój mąż jest bardzo agresywny,wrzeszczy z byle powodu rzuca stołkami talerzami i wszystkim co jest pod ręką w napadzie szału.Boję się o siebie i dzieci.Poza tym schudł i ma problemy z logicznym myśleniem(np.coś mówię a on tłumaczy to sobie na swój sposób). Bardzo proszę o pomoc!!!

Dzień dobry
Sytuacja, o której Pani pisze wymaga faktycznie natychmiastowego działania. Samej trudno sobie poradzić, dlatego proponuję skorzystać z pomocy terapeuty uzależnień w najbliższej placówce leczenia uzależnień. Pomoc jest bezpłatna. Od specjalisty uzyska Pani informacje krok po kroku, co może Pani zrobić i jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Kiedy mąż będzie bardzo agresywny, proszę dzwonić na policję, która ma obowiązek interweniowania w takich sytuacjach. Czasami taka interwencja jest pierwszym krokiem do tego, żeby mąż zrozumiał, że ma kłopot. Wiem, że nie jest to łatwe, ale czasami na prawdę konieczne, żeby przerwać tą sytuację i skierować męża na leczenie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę determinacji w działaniu

Mąż powinien skorzystać z pomocy lekarza psychiatry.
Warto mu to jasno i zdecydowanie powiedzieć, postawić granice- jakich zachowań nie będzie Pani tolerować oraz jak będzie reagować, jeśli zachowanie męża się nie zmieni. Nie warto czekać, uzależnienie to poważna choroba.