Alkohol a spożywanie tłustych pokarmów

Co tłustego zamiast rosołu można zjeść przed wypiciem niewielkiej ilości alkoholu?

Przede wszystkim przed spożyciem alkoholu polecam spożycie produktów bogatych w witaminę C, czyli owoce i warzywa oraz pić dużo wody przed, w trakcie i po.
Zamiast rosołu można zjeść nawet kanapkę. Nie trzeba jeść bardzo tłusto.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Nie istnieje żadna realna korelacja pomiędzy spożciem tłuszczu i alkoholu. Generalnie dowolny posiłek będzie nieznacznie obniżał tempo wchłaniania alkoholu z przewodu pokarmowego - ale równie dobra będzie tu lekka sałatka jak tłusty rosół.