Anemia złośliwa i niedobór kwasu foliowego

Witam, 8 miesiecy temu zdjagnozowano u mnie anemie zlosliwa, brak B12. Otrzymuje zastrzyki z B12 co 12 tygodni (mieszkam w UK). Po 3 m-cach zrobiono badania krwi i okazalo sie ze jest niedobor kwasu foliowego, ktory byl w normie i niedobor zelaza jak i rowniez niedoczynnosc tarczycy biore leki plus tab zelazo. Jestem po gastroskopii wyszlo ok. Czekam na wizyte u endokryloga - hasimoto. pomimo zmiany diety strasznie przybieram na wadze ostatnie 2-3 m-ce. Co moze byc powodem tego?!

Witam

niedoczynność tarczycy ma wpływ na spowolnienie przemiany materii. Dlatego w pierwszej kolejności należy unormować pracę tego hormonu i sprawdzić czy po zapisanych lekach wyniki są w widełkach normy. Następnie zalecam skorzystanie z porady dietetyka i przeanalizowanie podczas wywiadu czy nie popełnia Pani błędów żywieniowych- czasami "diabeł tkwi w szczegółach".

serdecznie pozdrawiam !