Ataki nocnego głodu

witam serdecznie , mam 58 lat i z pzrerazeniem patrze na siebie...wybudza mnie w nocy głod... musze wstac by zjesc cos i wtedy zasypiam zdarza sie ze dzieje sie to dwa trzy razy. Budze sie zmeczona bez chceci do zycia ...no i pzrybieram na wadze, jem 5 posiłków dziennie.Prosze o pomoc. Grazyna
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

podobne przypadki konsultowałam wielokrotnie. Najczęstsza żywieniową przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia podaż lub rozmieszczenie pokarmów zasobnych w węglowodany, a także jakość tychże produktów. W efekcie dochodzi do destabilizacji poziomu cukru we krwi z gwałtownym jego spadkiem w nocy (stąd wybudzanie, często z towarzyszącym drżeniem lub potami).
Aby dokładnie poznać przyczynę w Pani przypadku i rozwiązać dręczący Panią problem, należałoby się dokładnie przyjrzeć Pani codziennemu żywieniu. Służy temu dzienniczek żywieniowy (wzór do pobrania znajdzie Pani na mojej stronie: http://vitanutrica.pl/index.php?id_p=60). Należałoby prowadzić go przez okres kilku dni i zwrócić się do dietetyka aby odnaleźć prawidłowości, które doprowadzają do wybudzania.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie i ataki głodu

Przy wzroście 165cm ważę 68kg. Wiem że to bardzo dużo. Trenuję siatkówkę. Odchudzam się już bardzo długo. Ale im dłużej się odchudzam tym więcej tyję. Aż 8kg na rok. Boję się że dojdę do 100. Często robię sobie głodówki, ale kończą się one na następny dzień i wtedy potrafię zjeść WSZYSTKO co jest w domu. Mogę jeść jeść i nie czuć że jadłam. Bardzo się boję tych napadów. Dodatkowo biorę tabletki przeczyszczające żeby schudnąć. Jak zaprzestać tym atakom głodu? Przez nie strasznie tyję i boję się.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie! Pani masa ciała mieści się w normie. Dodatkowo jeśli Pani systematycznie trenuje, powinna Pani posiadać więcej tkanki mięśniowej niż tłuszczowej (co jest zadowalające). Dokładny stan kondycji organizmu da analiza składu ciała (przy pomocy specjalistycznej wagi diagnostycznej). Napady głodu najprawdopodobniej są powodowane przez wcześniejsze restrykcje żywieniowe. Proponuję udać się na bezpośrednią wizytę do dietetyka lub psychodietetka. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam, Aby odkryć przyczynę przybierania masy ciała w Pani przypadku, niezbędne jest przeprowadzenie dogłębnej analizy. Zapraszam do kontaktu: m.rapacka@dietanamiare.pl Pozdrawiam i czekam na informacje :) Magdalena Rapacka

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Proszę spożywać regularnie co 3 godziny 5 posiłków dziennie, za 3 tygodnie napady głodu powinny ustąpić. Proszę tez więcej nie robić głodówek - Pani trenuje, wiec musi Pani jeść.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ataki ogromnego głodu

Dzień dobry,od bardzo dawna mam problem,ale jakoś staralam się nad tym panować,czuje ze j najedzona a moja głową pragnie jedzenia.powstrzymuje się ale gdybym tylko przestala sie powstrzymywać zjadła bym konia z kopytami,przestałabym jesc gdybym czuła się cieszka i ledwo chodziła,nie raz miałam takie ataki,jadlam wszystko.gdy tylko odczuwamy glód staje sie także nie miła i agresywna, strasznie utrudnia mi to życie, wyczytalam ostatnio że jest taka choroba jak akoria,czy jestem chora?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Ataki niepohamowanego głodu są najczęściej spowodowane zbyt długimi odstępami pomiędzy posiłkami. Zalecam wizytę u dietetyka i regularne spożywanie zrównoważonych posiłków 5 razy dziennie.
Pozdrawiam.

0

Witam,
najważniejsze to aby w pierwszej kolejności udała się pani do lekarza rodzinnego, który może zrobić podstawowe badania (np. tarczycy która może objawy związane z jedzeniem, pobudliwością, masą ciała itp.) i może skierować np. do endokrynologa. To jest priorytet. Dopiero potem można zacząć się zastanawiać o jakimś podłożu psychicznym.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

0

Najpierw trzeba zrobić badania na insulinooporność i niedoczynność tarczycy. Lekarz internista powinien dac skierowanie. Te 2 choroby mogą powodować taki ciągły apetyt, czesto przebiegają wspólnie. Jeśli lekarz wykluczy te schorzenia proszę iść do psychodietetyka lub dietetyka.

0

Dzień dobry, w pierwszej kolejności zachęcam do przeprowadzenia badań medycznych - proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli badania nic nie wykażą zachęcam do konsultacji u psychologa zajmującego się problemami odżywiania. Pozdrawiam.

0

Witam,

jeśli pomimo tego, że czuje się Pani najedzona, ma poczucie sytości po posiłku, jednak wciąż jedzenie ‘za Panią chodzi’, jest prawdopodobne, że głód ten występuje na tle psychicznym. Być może za pomocą jedzenia reguluje Pani emocje. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację do psychologa. Praca ze specjalistą pomoże Pani poznać mechanizm pojawienia się problemu, a następnie opracować plan zmiany.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty