Ataki nocnego głodu

witam serdecznie , mam 58 lat i z pzrerazeniem patrze na siebie...wybudza mnie w nocy głod... musze wstac by zjesc cos i wtedy zasypiam zdarza sie ze dzieje sie to dwa trzy razy. Budze sie zmeczona bez chceci do zycia ...no i pzrybieram na wadze, jem 5 posiłków dziennie.Prosze o pomoc. Grazyna

Szanowna Pani,

podobne przypadki konsultowałam wielokrotnie. Najczęstsza żywieniową przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia podaż lub rozmieszczenie pokarmów zasobnych w węglowodany, a także jakość tychże produktów. W efekcie dochodzi do destabilizacji poziomu cukru we krwi z gwałtownym jego spadkiem w nocy (stąd wybudzanie, często z towarzyszącym drżeniem lub potami).
Aby dokładnie poznać przyczynę w Pani przypadku i rozwiązać dręczący Panią problem, należałoby się dokładnie przyjrzeć Pani codziennemu żywieniu. Służy temu dzienniczek żywieniowy (wzór do pobrania znajdzie Pani na mojej stronie: http://vitanutrica.pl/index.php?id_p=60). Należałoby prowadzić go przez okres kilku dni i zwrócić się do dietetyka aby odnaleźć prawidłowości, które doprowadzają do wybudzania.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela