Autyzm u 3-latka a ryzyko choroby w następnej ciąży

Witam. Mieszkam w Angli. Stwierdzono u mojego 3-latka autyzm ale to w sumie po 3,10 minutowych seansach u pediatry.W marcu jade do pl do fundacji do kalisza zbadac go u pl specjalistow.Jego badania genetyczne wyszly dobrze. Jakie mamy szanse ze i drugie dziecko bedzie chore? W ciazy przeszlam urosepse i toksoplazmoze

Pozdrawiam serdecznie!

Etiologia autyzmu nie jest w pełni znana. Jeśli jeden maluszek choruje na autyzm, to prawdopodobieństwo pojawienia się w rodzinie dziecka z zaburzeniami jest większe niż statystycznie, ale o kilka do kilkunastu procent (a nie kilkadziesiąt). Zachęcam do przeprowadzenia pełnej diagnostyki oraz bycia pod opieka lekarską podczas drugiej ciąży.