Badania dla nastolatki z podejrzeniem psychozy

Dowiedziałam się, że mój stan psychiczny wymaga leczenia psychiatry. Moi rodzice niestety są przeciwni pójscia na jakiekolwiek badania w tym kierunku. Co mogłabym zrobic by jednak pójśc na badania i (mam nadzieje) wczesne wykrycie psychozy? Chciałabym dodac że jestem nie pełnoletnia.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, byś została zbadana przez lekarza psychiatrę w tajemnicy przed Rodzicami. Jeśli bowiem jesteś niepełnoletnia, zgodę na takie badanie muszą wyrazić rodzice (jeśli masz 16-18 lat, także Ty). Postaraj się zatem porozmawiać z Rodzicami i wytłumaczyć im dlaczego chcesz udać się do specjalisty psychiatry. Możesz także postarać się zaangażować w to nauczyciela, psychologa szkolnego lub lekarza rodzinnego. Rozmowa tych osób z Twoimi Rodzicami może być kluczowa dla wyrażenia przez nich zgody.

Witam serdecznie, Skąd dowiedziałaś się, że Twój stan psychiczny wymaga leczenia psychiatrycznego? Rodzice muszą wyrazić na to zgodę. Radziłabym Ci iść do psychologa (tutaj nie jest wymagana zgoda rodziców), opowiedzieć mu o całej sytuacji, a następnie poprosić rodziców, aby poszli razem z Tobą. Jeśli nie wierzą Tobie, to może uwierzyliby specjaliście? Pozdrawiam