Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania genetyczne po zabiegu łyżeczkowania

Dzień dobry wczoraj miałam łyrzeczkowanie była to moja dróga nie udana ciąża pierwszej nie znam przyczyn ponieważ stało się to w cholandi a teraz w obecnej ciązy ustała akcja serca mam 30 lat chciałam sie dowiedzieć jake badania bede musiałą zrobić mój lekarz mówił coś o badaniach genetycznych z góry dziękuje za odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Faktycznie, aby dowiedzieć się jaka była przyczyna utraty obecnej ciąży można wykonać badania genetyczne tzw. materiału poronnego, dostępne także w ofercie Medgenu (www.medgen.pl) pod nazwą NIEPŁODNOŚĆ-3. Szansa na uzyskanie nieprawidłowego wyniku badania wynosi około 70%, zważywszy że prawdopodobieństwo tzw. przyczyny chromosomowej utraty ciąży wynoszące właśnie tyle w przypadku poronienia do 12. tygodnia ciąży.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy