Badania genetyczne po zabiegu łyżeczkowania

Dzień dobry wczoraj miałam łyrzeczkowanie była to moja dróga nie udana ciąża pierwszej nie znam przyczyn ponieważ stało się to w cholandi a teraz w obecnej ciązy ustała akcja serca mam 30 lat chciałam sie dowiedzieć jake badania bede musiałą zrobić mój lekarz mówił coś o badaniach genetycznych z góry dziękuje za odpowiedź

Faktycznie, aby dowiedzieć się jaka była przyczyna utraty obecnej ciąży można wykonać badania genetyczne tzw. materiału poronnego, dostępne także w ofercie Medgenu (www.medgen.pl) pod nazwą NIEPŁODNOŚĆ-3. Szansa na uzyskanie nieprawidłowego wyniku badania wynosi około 70%, zważywszy że prawdopodobieństwo tzw. przyczyny chromosomowej utraty ciąży wynoszące właśnie tyle w przypadku poronienia do 12. tygodnia ciąży.