Badania specjalistyczne na ustalenie przyczyn niskiej wagi u 26-latka

Mój syn ma 26 lat prawie 190 cm i wagę 55 kg !!! Ma atopowe zapalenie skóry i miał dietę ustalaną z badań krwi. Zawsze był chudy i badania kału wykazały niestrawione tłuszcze i lambie. na lambie brał preparat ale ponownie nie robiliśmy badań. Jedzenie serów, mleka i wielu innych rzeczy jest w konflikcie z produktami które może jeść. Czy jakieś specjalistyczne badania są potrzebne i jakie żeby ustalić o co chodzi ?

Dzień dobry, czy były robione badania na candidę oraz celiakię? Niektórzy dietetycy robią te badania, więc warto popytać. Ja pobieram krew pacjentowi i wysyłam do laboratorium. Celiakie można wykryć od razu poprzez specjalistyczny testRozumiem, że badania krwi były na nietolerancje IgG? Trzeba by było ustalić dietę wg. tych przynajmniej trzech testów. Podałabym również Pani synowi preparat z enzymami trzustki, który nazywa się Kreon - zwiększa metabolizm tłuszczy, węglowodanów i białek.
Aby bardziej pomóc musiałabym przeprowadzić dokładniejszy wywiad, bo 55 kg przy 190cm wzrostu to naprawdę bardzo mało.

Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk
www.dietaifitness.pl