Badanie nietolerancji mleka u dziecka

Dzien dobry mam pilne pytanie ... Jaki lekarz moze zlecić badanie na tolerancje mleka u dziecka (peptydy) ponieważ duże prawdopodobieństwo jest zr moj 2 letni syn ma autyzm i mize nietolerowac mleka . Chciałabym jak najszybciej to sprawdzić oraz pytanie czy moge zamienić mu zwykle mleko na mleko bio bez konsultacji ze specjalista?

Droga Mamo,

najlepiej były przeprowadzić testy na nietolerancję pokarmową o opóźnionej reakcji, tzw. przeciwciała w klasie IgG 1-4. Takie testy wykona Pani w laboratoriach ALAB (na wynik czeka się 10 dni) oraz w wybranych poradniach dietetycznych (na wynik czeka się 40min.). Na podstawie tych testów będzie Pani wiedziała jakie produkty należałoby wykluczyć z diety dziecka. Radziłabym nie wykluczać produktów z diety na wszelki wypadek.
Na tę chwilę może Pani zamienić mleko zwykłe na ekologiczne.

Pozdrawiam