Badanie ostrości wzroku u dziecka

Witam, syn nosi od dwóch lat okulary -1,5 dioptrii na oba oczka. W szkole miał badany wzrok i ostrośc wzroku wyniosła L-0,5, P-0,3. Proszę o podanie jaka to może być wada w przeliczeniu na dioptrie. Wizytę u lekarza mam wyznaczoną dopiero na stycznia. Z góry dziękuję. Iwona

Witam.
Nie ma możliwości określenia wielkości wady na podstawie sprawdzenia ilości przeczytanych rzędów z tablicy Snellena.
Pozdrawiam