Badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy: czy powinnam się martwić?

Jestem w 23 tygodniu ciąży, wczoraj miałam robione badanie obciążenia glukozą. Wynik glukozy nadczczo 89 przy normie od 70-105 po wypiciu 50 g glukozy, po godzinie wynik glukozy to 162. Wizytę u lekarza prowadzącego ciążę mam dopiero za tydzień. Czy powinnam się martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Prawidłowo wykonane badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy ciężarnych wykonywane jest między 24 a 28 tygodniem ciąży. Nie wiem zatem jak ustosunkuje się do tego wyniku Pani lekarz prowadzący.
Prawidłowe wartości glukozy u kobiet zdrowych wynosi poniżej 140 mg%, wynik powyżej 200 oznacza cukrzycę ciężarnych. Wartości pośrednie są wskazaniem do wykonania testu obciążenia glukozą z użyciem 75 g glukozy.
Pozdrawiam.