Bardzo wysokie OB przy marskości wątroby
Jestem mężczyzną, mam 61 lat i od 5 lat choruje na poalkoholową marskość wątroby. Ostatnio podczas badań endoskopowych wykryto u mnie żylaki przełyku. Ostatnie badanie krwi jakie zrobiłem 5.01.10 r., wykazało OB równe 115. Pozostałe wyniki badań (rtg płuc, morfologia, tomografia komputerowa głowy, nerki, usg jamy brzusznej, prostata) są w normie. Chciałem zapytać, czy tak duża wielkość OB jaką stwierdzono, może być spowodowana marskością wątroby, czy należy wykonać jeszcze inne badania. Odmówiono mi przyjęcia do szpitala. Jestem załamany. Tadeusz.

MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
tak wysoki wynik OB może współistnieć z marskością wątroby, lecz należy wykluczyć inne jego przyczyny, w tym choroby rozrostowe. Ważne jest, czy ma Pan jakieś dodatkowe doelgliwości:
- chudnięcie
- osłabienie
- stany podgorączkowe
- zaparcia/biegunki
- uporczywy kaszel
- krwiste wymioty
- czarne stolce.
Badanie OB należy powtórzyć i zorientować się, czy wynik spada czy też narasta.
Pozdrawiam