Bezcelowość wykonania mammografii w wieku 87 lat

Szanowny Panie Doktorze, proszę pomóc wytłumaczyć mojej mamie bezcelowość wykonania mammografii w wieku 87 lat. Nie znajduję w internecie żadnej wzmianki na temat, albo źle szukam. Ucieszy mnie również jakiś link, lub cokolwiek. Czy mógłby mi Pan troszkę pomóc, bardzo o to proszę, Z nadzieją na odpowiedź Danuta

Badania tego typu wykonuje się zwykle profilaktycznie -
Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:

nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat;
otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka),
mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2;
nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym