Bieganie po 40 km tygodniowo i regularne treningi a problem z odchudzaniem u 38-latka

Mężczyzna 38 lat. 3 i pół roku temu ważyłem 108 kg przy wzroście 175 cm. Zacząłem biegać. I przez pierwsze pół roku waga spadła do 99 kg. Niestety przez kolejne 3 lata nie zmieniła się, chociaż dzisiaj biegam po 40 km tygodniowo (ukończyłem kilka półmaratonów), trenuję na siłowni i jeżdżę na rowerze. Codziennie ćwiczę. Zrobiłem krzywą cukrową i insulinową. Cukier: 88, 136, 69, 65, Insulina: 4, 44, 9. (obciążenie 75 g). Wit.D3-23. Co jest nie tak, że nie mogę schudnąć? Dieta zdrowa-do 2000 kcal.

Waga nie jest najlepszym wskaźnikiem do oceny postępów w odchudzaniu. Zwłaszcza dla osoby, która trenuje. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc pomimo że waga się nie rusza, nie oznacza to że nie poprawia się wygląd ciała.

W Pana przypadku należałoby przeprowadzić analizę sposobu żywienia i na tej podstawie odkryć przyczynę Pana problemów.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl