Brak efektów odchudzania u 15-letniej córki

Moja córka ma 15 lat, waży 62 kg, 165 cm wzrostu, biega 2 lata ćwiczy od miesiąca z Mel b. Nie widzi żadnych efektów. Co mam zrobić czuje, że jest nieszczęśliwa w swojej skórze. Gdy biega na zawodach wstydzi się swojego brzucha.

Witaj,
trzeba się dokładnie przyjrzeć diecie! Czasami wydaje nam się że się zdrowo odżywiamy, a w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Winą za taki stan rzeczy możemy obarczyć koncerny produkujące żywność bardzo przetworzoną, odtłuszczoną, niskocukrową opatrzoną etykietkami Fit, Healty, 0% tłuszczu, Sugar free, Fat Free. A w rzeczywistości to wcale nie świadczy o niższej kaloryczności a w dodatku jest pozbawione wszelkich wartości odżywczych. Warto byłoby również dokonać analizy składu ciała- wiele poradni świadczy takie pomiary bezpłatnie. Zaczecam!

Witam. W internecie znajdzie Pani strony ze zdrowym stylem życia. Są tam podane odpowiednie diety jak i ćwiczenia. Prowadzone są przez fachowców w tej dziedzinie. Poza tym warto zrobić córce wszystkie możliwe badania, włączając badanie poziomu hormonów, bo to również one mogą być przyczyną utrzymującej się nadwagi. Poza tym wszelkie zmiany zachodzą powoli. Pozdrawiam